Zapowiedzi wydarzeń

23.09.2017

 

Elbląski Dzień Bez Samochodu

 

MAPA

 


24.09.2017 

 

Szlak Kaszubsko-Żuławski

Szlak Kaszubsko-Żuławski to stosunkowo nowa, bo z 2016 roku propozycja rowerowa w województwie pomorskim. Zgodnie z nazwą łączy ze sobą te dwie, tak bardzo różne krainy geograficzne. Po niecałym roku jego istnienia nadszedł czas, aby odwiedzili go elbląscy rowerzyści.


Założenia wycieczki: 

Celem wycieczki jest przejechanie niebieskiego szlaku rowerowego z Przywidza do Sobieszewa i powrót do Elbląga. Niewykluczona jest także integracja z trójmiejskim bikerami spod znaku forum rowerowego podróżerowerowe.info. Tak więc niedziela zapowiada się ciekawie.

Trasa: 

Do Kartuz jedziemy PKP.

Elbląg  5:41 >>> Gdańsk Główny 6:57 PR

Gdańsk Główny 7:14 >>> Kartuzy 8:19 PKM

MAPA

Uczestnicy: 

Zapraszam WYŁĄCZNIE osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie w towarzystwie swoich opiekunów, ponieważ każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Udział w imprezie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszam płeć piękną ;-). Długość trasy to około 140 km. Tempo jazdy będzie spokojne,  średnia nie przekroczy 22 km/h. Szlak ma charakter terenowy, więc jedziemy na rowerach MTB i trekingowych.

Przewidywane są krótkie przerwy w czasie jazdy na jedzenie, zrobienie zdjęć itp. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze.  Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Szczególnie zalecam założenie kasku na głowę. Jedziemy bez względu na pogodę.


Zbiórka na Placu Dworcowym w niedzielę 24 września    

o godzinie 5:30.

Zalecam kupno biletów dzień wcześniej.