Zapowiedzi wydarzeń

24-25.06.2017

 

Maraton Wisła Tour

 

Założenia wycieczki:

 Rok Wisły jest dobrą okazją do obejrzenia królowej polskich rzek  ze szczególnym uwzględnieniem i wykorzystaniem Wiślanej Trasy Rowerowej (WTR). Ta stosunkowo nowa inwestycja jest w województwie kujawsko-pomorskim zbudowana po obydwu stronach Wisły, co pozwala na jazdę zarówno prawym, jak i lewym brzegiem rzeki.

Trasa:

Elbląg-Malbork-Sztum-Kwidzyn-WTR (Grudziądz-Chełmno-Toruń-Włocławek-Ciechocinek-Toruń-Solec Kujawski-Bydgoszcz-Świecie-Nowe)-Mikołajki Pomorskie-Dzierzgoń-ELBLĄG

Mapa 

Uczestnicy:

Zapraszam WYŁĄCZNIE osoby pełnoletnie, ponieważ każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Udział w maratonie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszam płeć piękną :-). Długość trasy to około 620 km prowadzącej w zdecydowanej większości po drogach asfaltowych, ale i  gruntowych też. Tempo jazdy będzie spokojne, ale nie rekreacyjne; w granicach 20 km/h. Jedziemy na rowerach MTB.

Przewidywane są krótkie przerwy w czasie jazdy na jedzenie, zrobienie zdjęć itp. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Szczególnie zalecam założenie kasku na głowę. Powrót do Elbląga planowany jest w niedzielę około godziny 18.00.

W razie potrzeby prześpimy się we Włocławku w schronisku młodzieżowym.

https://meteor-turystyka.pl/ssmwloclawek,wloclawek.html

 

Ruszamy z Placu Słowiańskiego 24 czerwca o godzinie 4.00.

 


Lipiec 2017

 

Wakacje z MOSiR